Vähjapiknik

Eesti jõevähk - Astacus astcus

Meie veekogudes elab seni veel peamiselt jõevähk mis mujal Euroopas on väga haruldaseks muutunud tänu võõrliikide sissetungile ja koos nendega levivatele haigustele. Jõevähk toidulaual oma hõrgu ja maitsva liha ning kergelt avatava koorikuga on kõigiti hinnatud gurmeetoit mis ületab kõikide teiste vähiliste omadused.
Kuna jõevähi populatsioon on suuresti vähenenud ja loodusest saab püüda teda ainult rangelt limiteeritud püügilubadega ja piiratud ajal, siis täiendavate vajaduste rahuldamiseks on võimalik osta vähke kasvandustest.

Vähkide söömise kultuur

Praeguseks Rootsis ja Soomes vähjapühaks kujunenud vähkide söömise kommete ja kultuuri kohta on esimesed kirjalikud teated juba kuningas Gustav Vasa ajast. Eesti Vabariigi algaastatel oli ka meil linnades välja kujunenud vähjasööma kombed mis arvatavasti oli üle võetud mõisahärrade majapidamistest.
Vanematel inimestel on aga kindlasti säilinud mälestused öistest vähjapüükidest ja metsatukas pajaga keetmisest ning rohke viina kõrvale tarbimisest. Meie aga püüame kaasa aidata teadlikele vähkide tarbimise kommetele ka Eestis.


Suveürituseks Vähjapiknik

Kuna meie oma ettevõttes alustasime vähkide - rahvakeeli väärisvähkide või laiasõraliste vähkide - kasvatusega juba 7-8 aastat tagasi, siis nüüdseks oleme välja tulnud ka pakkumisega - Vähjapiknik.


Sumedal suveõhtul koos parimate sõpradega korraldatud vähjapiknik on kindlasti meeldiv ja meeldejääv sündmus veel pikaks ajaks.


Vähjapiknik Sõrves

Pikniku korraldame enda talu õuel, kus koos osalejatega püüame vähke, õpime tundma vähkide olemust ja elukombeid, tutvustame vähjasöömise kultuuri ja ajalugu ning rituaale. Soovi korral keedame püütud vähkidest parimad ja sööme neid väikese kombekohase napsu kõrvale. Lisategevusteks pakume paadiga sõitu merel või tiigil, õhupüssiga märki laskmist, võrklpalli, PETANQE või MÖLKKY mänge mererannal lõkke ääres või hoopis võimalust nautida kaunist merevaadet vabaõhu tünnisaunas istudes.
Vähjapiknikku pakume nii eraldiseisva üritusena kui ka sünnipäevade, firmaürituste ja muude koosviibimiste lisana. Piknikud toimuvad ettetellimisega ja soovitavalt 10 kuni 30 inimesele. Hind sõltub osavõtjate arvust ja nende soovitud tegevustest ning ajast.Jõevähkide müük kasvandusest

Elusvähke müüme ka kaasa. Hind sõltub kogusest, vähkide suurusest ja püügiajast.

Jõevähk 10-11 cm Jõevähk 12+ cm Jõevähk 13+ cm
6.- €/tükk 8.- €/tükk 10.- €/tükk

Suurematel kogustel kokkuleppehind.

Piknikule!

Helista telefonil +372 525 3540